Pomysł na prezent pod choinkę

Mam wrażenie, że im bliżej końca roku, tym czas pędzi coraz szybciej. Lubię bardzo ten okres roku. Czas refleksji na tym co było, wdzięczności za wiele błogosławieństw, rachunku sumienia na tym, nad czym trzeba pracować, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i przygotowywania się do Świąt.

Gdy tak podsumowywałem wiele dobrych rzeczy, które mnie spotkały wróciły mi m.in. żywo w pamięci spontaniczne komentarze czytelników mojej pierwszej książki, „Najpiękniejsza podróż”. Pisząc ten książkę zastanawiałem się, po czym poznam, że przyniosła ona dobre owoce. Nakład, szeroka dystrybucja, nagrody …

Gdyż już nakarmiłem swoje ego akceptowalnymi przez nie dowodami uznania Duch Św. podpowiedział mi:

Wystarczy, że Twoja historia pomoże choć jednej osobie zmienić swoje życie na lepsze.

Słuchając i otrzymując wiele komentarzy czuję, że to pisanie miało jakiś sens. Oto wycinki kilku z nich:

(…) stawiam ją na półce z ulubionymi książkami, zaraz obok Heroicznego Przywództwa by Chris Lowney. Dla mnie ‚Najpiękniejsza Podróż’ to książka, której treści niesamowicie do mnie trafiły – wiele z nich jest mi bardzo bliskich, z którymi się mocno identyfikuje – i czytając strona po stronie tylko się uśmiechałem za każdym razem gdy sobie pomyślałem ‚o.. nie tylko ja tak mam’ 🙂 W wielu przekonaniach się utwierdziłem, ale jeden temat mi otworzył oczy: zrównoważony rozwój. Strona 32 i słowa ‚Jedno z podstawowych wyzwań w naszym rozwoju to dość wyraźny dysonans między niekiedy obiektywnym sukcesem w jednej dziedzinie a widocznymi deficytami w innych.’ w moim przypadku były niesamowicie w punkt. Pstryczkiem w nos trochę i bardzo silną mobilizacją do zmiany.

Wydaje mi się, że jest to bardzo potrzebne by o tym teraz mówić. Treści wielu filmików z youtube sugerują coś z goła innego „jak chcesz osiągnąć sukces, być rentierem to musisz poświęcić się doszczętnie pracy, z dumą mówić że pracujesz 24h na dobę i fakt że brakuje Ci czasu, sił na inne rzeczy jest tylko dowodem Twojej determinacji do sięgnięcia do bogactwa”. Tym bardziej doceniam, że napisał Pan tę książkę gdzie pokazuje Pan inna perspektywę. Cieszę się, że trafiła w moje ręce w wieku 32 lat a nie w wieku np. 52. Bo to jest faktycznie życiowy ‚game changer’ dla mnie. Dziękuję za tą inspirację! (wiem że dziękuje kolejny raz ale to ‚Dziękuję’ niech będzie tym najmocniejszym w całym tym mailu:)

Cała reszta książki, wszystkie kolejne rozdziały są jak dla mnie świetną próba zainspirowania czytelnika jak w praktyce walczyć o ten ‚zrównoważony rozwój’. Podaje Pan bardzo konkretne przykłady ze swojego życia. Ja jako zwolennik konkretów bardzo cenię takie rady – jest to duża wartość kiedy człowiek czyta Pana książkę i od razu widzi jak ideę realizuje Pan w praktyce. A przecież tu o praktykę przede wszystkim chodzi i działanie. Jednocześnie na wielu stronach podkreśla Pan że nie jest Pan ‚nieomylny’ i zostawia czytelnikowi ostatecznie wolność do zdecydowania czy konkretna rada jest dla niego. Mnie to bardzo ujmuje i budzi moje jeszcze większe zaufanie do Pana jako autora.

Widać, że chce Pan pomóc czytelnikowi. Czy to w tym jak zorganizować sabbatical, czy to jak dbać o dobrą kondycję, czy to jak mocno warto postawić na rodzinę, czy wreszcie jak dostać się do Nieba.

Pana misja, która można przeczytać na stronie 259 „o dążeniu do lepszej wersji siebie na większą chwałę Boga i dla dobra innych” aż się prosi aby ją skopiować i wpisać tam swoje imię na początku zdania. A to chyba dobrze.

Bardzo dobrze. 

Bo do dobrych rzeczy Pan namawia.

@@@

Panie Wojtku, otrzymałem niedawno Pana książkę “Najpiękniejsza podróż”. Efekt: właśnie planuję z Żoną (i szóstką dzieci!!) nasz sabbatical; chcemy poświęcić na to 7 miesięcy. Bardzo chciałbym skorzystać z Pana doświadczenia i mądrości, żeby ten czas przeżyć najlepiej. Tak czy inaczej dziękuję za Pana przykład.

@@@

Książkę przeczytałam już trzy razy. Pod jej wpływem zaczęłam m.in. regularnie czytać Pismo Święte.

Jeśli zatem nadal nie masz pomysłu, co kupić bliskim pod choinkę na nadchodzące Święta podaruj im „Najpiękniejszą podróż”. Jest ona dostępna w większości dobrych księgarń.

PS Poniżej kilka linków do wywiadów promujących treści z książki.

Jak Fajnie Być Blisko Boga – 2019-05-08 (audio)

Wojciech Mroczyński: każdy z nas powołany jest do tego, by stawać się lepszym [wywiad]

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/41584355/dlaczego-polacy-coraz-wiecej-pracuja

Wojciech Mroczyński dwa razy zdecydował się na sabbatical. Było warto? | Zarządzanie | pulshr.pl

https://youtu.be/3HNs1H4EtNk

https://youtu.be/Gr8LQnYpGrk

Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu, wyruszył dookoła świata – Life – Forbes.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii sabbatical i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s