El Camino

Po miesięcznym odpoczynku czas na realizację pierwszego z dziesięciu pragnień z „Bucket List” zaplanowanych na ten rok. Wyruszam dziś do Hiszpanii, gdzie odbędę samotną miesięczną pielgrzymkę z Pirenejów do Santiago de Compostella. Mam do przebycia pieszo około 800 km w terenie raczej wyżynnym i w zimowym klimacie  północnej Hiszpanii.

9633432

Spodziewam się, że nie będzie to łatwe doświadczenie, tym bardziej, że pogoda jest tam podobna, jak teraz w Polsce. Zamierzam iść w ciszy kontemplując oraz żyjąc najprościej jak potrafię przez najbliższy miesiąc. Z doświadczeń Fundamentu, o których już wcześniej pisałem, wiem, że On przychodzi do nas w ciszy. Wtedy mamy szansę lepiej usłyszeć Jego głos. Sama siła woli tu nie wystarczy. Aby doświadczyć autentycznej przemiany chcę pozwolić mocy Boga działać we mnie.  Takie otoczenie powinno sprzyjać. Latem El Camino przemierzają tysiące pielgrzymów; zimą – nieliczni.

Zarzucam też na miesiąc wszelką inną aktywność, a w szczególności sport, od którego nie miałem przerwy przez wiele lat. Wspinaczkę korporacyjną-społeczną zawiesiłem już miesiąc temu na cały rok. Nie ukrywam, że chyba najtrudniejsza dla mnie będzie długa rozłąka z rodziną. Czuję się szczególne wdzięczny za niezasłużoną Łaskę, której cały czas doświadczam, i która daje mi siłę do podejmowania działań pod prąd.

Obiecuję w trakcie pielgrzymki modlić się w intencjach mi już powierzonych. Nie obiecuję przesyłania regularnych raportów z trasy, choć będę się o to starał w miarę możliwości. Mój plecak waży mniej więcej tyle ile moja walizka na dwudniową podróż służbową. Zabieram z sobą tak niewiele, a zarazem tak dużo.

buen camino.jpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii El Camino, Hiszpania, Meditation, Medytacja, Polish, Polska i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s