Nietypowe życzenia na Boże Narodzenie

24.12.2013

 

Nie wiem jak Was, ale irytuje mnie otrzymywanie wielu życzeń z okazji Bożego Narodzenia. Gdy się zastanawiam na źródłem tego stanu, zauważam kilka przyczyn, które niestety z roku na rok stają się dla mnie coraz bardziej widoczne. Aby lepiej zobrazować ten temat przytoczę najpierw kilka cytatów z życzeń niedawno otrzymanych:

Have a great and warm Christmas!

Happy Holidays and Climb High into 2014!

Wesołych, spokojnych i radosnych Świąt

Best Wishes 20 +(1+4) = 25 (rocznica firmy)

Firma XXX Christmas 2013, czy też

Cytat z niedawno zmarłego Nelsona Mandeli w kontekście życzeń świątecznych

 

Korci mnie aby wkleić jeszcze zdjęcia kartek dołączonych do tych życzeń. Dla zachowania anonimowości ich autorów jednak tego nie uczynię. Powiem tylko, że generalnie stronę wizualną tych życzeń stanowią jakieś infantylne i mocno zeświecczone motywy typu choinka, bombka, Mikołaj, płatki śniegu itd.

W życzeniach biznesowych często też pojawia się motyw przypominania się przez daną firmę o jej istnieniu. Traktuję to trochę jak załatwianie interesu przy okazji narodzin Jezusa. A fe!

Czytając większość z tych życzeń, mam jednoznaczne skojarzenia. Najwidoczniej ich autorzy zapomnieli już, o co tak naprawdę chodzi w tym całym Bożym Narodzeniu. Powie ktoś: no tak, nie każdy jest wierzący, więc lepiej być neutralnym światopoglądowo, aby kogoś nie urazić. No cóż, o ile mi wiadomo, ateiści czy np. świadkowie Jehowy, nie obchodzą wcale świąt, więc wysyłanie im kartek związanych z tymi świętami, nawet tych w świeckiej postaci, może być samo w sobie obraźliwe. Więc po co ta cała ściema z tymi ogólnymi życzeniami i jakimiś symbolami, które leżą daleko od tego, o co w tym wszystkim chodzi?

Doszło już do tego, że nawet sami ludzie wierzący coraz bardziej, świadomie lub nie, unikają w życzeniach elementów religijnych. Skoro tak czyni wielu, to może tak teraz wypada. Też się czasem na tym niestety łapię. Ostatnio jednak postanowiłem przełamać w sobie ostatecznie jakiekolwiek opory i przy każdej okazji, bez względu czy jest to sytuacja biznesowa czy inna, wplatam w swoje życzenia wątki dotyczące radości z narodzin Bożego Syna. Ku mojemu zdziwieniu ludzie w większości odwzajemniają to w ten sam sposób. Szczególnie ujął mnie ostatnio pewien spotkany Rosjanin, który również złożył mi życzenia w duchu bardzo religijnym. Było to o tyle zaskakujące, że sytuacja była bardzo biznesowa.

Zatem nie jest wcale tak źle, lecz trzeba trochę odwagi aby przełamywać te wszystkie stereotypy, obnażać ściemy i nic nie znaczące świeckie frazesy.

Nieśmy wszyscy radość światu, że Jezus się narodził aby nas zbawić – Alleluja!!

Na koniec przykład dwóch pięknych życzeń w duchu oczekiwania na przyjście Pana.

 

Piękna, dobra i miłości w Rodzinie i w świecie. Błogosławieństwa naszego Dobrego Pana i stałego odczuwania jego obecności, przylgnięcia do niego całym sercem w całym 2014 Roku.

Dziękuję za Wasze wpisy i inspiracje,

Uściski,

Ania

image

Czas przyjścia na świat Bożej Dzieciny ożywia nas i wypełnia radością.

Niech stanie się okazją do obdarowania miłością zarówno najbliższych, jak i nas samych.

W te święta podaruj bliskim siebie. Swój czas, swoją uwagę, dobre słowo, wdzięczność.

Nasze domy po brzegi wypchane są „dobrami”, często brakuje w nich w tej zwykłej, ludzkiej miłości.

„Zaniedbanie w miłości pociąga za sobą duchowe ubóstwo, a miłość zaczyna się w rodzinie”. Tego uczy nas Matka Teresa z Kalkuty.

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas, by o to zadbać.

Wszelkiej pomyślności:)

Ania

 

Dzięki Wam drogie Anie za te piękne życzenia, których każdorazowe czytanie wywołuje u mnie uczucie głębokiej refleksji i radości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polish i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s